Třetí ročník Radoušových her zahájily slavnostní fanfáry. Pán hradu Radouš opět svolal svá lesní i jiná strašidla a rej mohl začít. Na mnoha místech čekala na letošní účastníky překvapení v podobě veselých soutěží a pestré zábavy. Po celé odpoledne hrála hudba, střídala se historická vystoupení, upoutaly břišní tanečnice, nechybělo stavění hradu a kreslení. Přijel vodník Fiala ze spřátelené Pohádkové země a objevily se i výstavy. Poprvé byly pod hradem připraveny pro Radouše hned tři. Děti ze ZŠ Starý Plzenec ozdobily plot hájovny, Jitka Votavová představila své obrazy u vodníka Fialy a o kresby ARTRELAX se postarala Eva Suttnerová.
         Živé sobotní odpoledne přilákalo na hrad mnoho lidí z blízkých i vzdálených míst. Podle starých pověstí se děti vydaly hledatt ztracený Radoušův medailon, čekala je jízda trakařem, navštívily strašidelný i skákací hrad, přelstily černého psa, který hlídal poklad, střílely z luku i házely oštěpem, nechaly se pomalovat i se pustily do stavby hradu z krabic. Mnozí si opět letos přišli vyzkoušet automatickou kresbu. Tentokrát se ocitli ve společnosti obrazů, které byly zavěšeny na provázku mezi stromy. Maminka Vladimíra s dcerou Petrou dovezly své obrázky až ze Stoda. Samozřejmě se staly součástí výstavy obrazů, které vytvořili i jiní kreslíři a malíři. Kromě kreseb se mohli návštěvníci seznámit také s ukázkami automatického psaní.
Každý rok čeká na děti i jejich rodiče nějaké nové překvapení. Radouš se svými strašidly prý opět něco nového chystá. Tak se nezapomeňte vypravit i příští rok v září do lesa pod hradem Radyní. Vodníci, čerti a skřítci i hradní strašidla už připravují další kolo her.

Dokument o Radoušových hrách se občanům líbil

         Mladý talentovaný student Martin Stark předvedl staroplzeneckým občanům své filmařské schopnosti prostřednictvím poutavě zpracovaných Radoušových her, které si obyvatelé nejen Plzeňského kraje velmi rychle oblíbili. Letošní druhý ročník navštívilo okolo tisíce rodičů a dětí. Zábavné odpoledne v okolí i uvnitř hradu Radyně přineslo každému spousty radosti, dobré nálady a hlavně mnoho krásné energie.
Svoji spokojenost projevili i ti, kteří se zúčastnili další veřejné schůze Občanského sdružení Hůrka a Radyně,které nejen pečuje o kulturní památky a život ve Starém Plzenci, ale má ve svých řadách členy, ježvymýšlejí také vpravdě přínosnou zábavu i pro ostatní lidi. To potvrzují například zástupci baráčníků, hasičů,myslivců, starších i mladších občanůsvým přístupem během každého setkání.
Tentokrát se Na Jízdárně sešli hlavně kvůli promítání filmu o průběhu zatím největší akce, kterou pořádalo OSHR ve spolupráci s K-Centrem Starý Plzenec. Ti, kteří se her zúčastnili jako účinkující, s úsměvem zavzpomínali na náročné sobotní odpoledne, ostatní svým upřímným zaujetím dodali velkou sílu a chuť všem přítomným tvůrcům příštího ročníku Radoušových her, který určitě uskutečníme i v roce 2008. A těšit se opravdu můžeme. Autorka námětu Jitka Sutnarová už pracuje na dalších vylepšeních her pána hradu Radyně Radouše.

Eva Suttnerová